Sanomari töötaja murutraktoriga muru niitmas
4 sügistööd, mida enne talve ette võtta

12.11.2021

Blogi

4 sügistööd, mida enne talve ette võtta

Sanomari töötaja murutraktoriga muru niitmas

Autor Sanomar

12.11.2021

4 sügistööd, mida enne talve ette võtta

Koostasime Sinu jaoks väikse nimekirja sügistöödest, mille teostamisel saame Sulle nõu ja jõuga abiks olla.

𝗔𝗸𝗻𝗮𝗽𝗲𝘀𝘂
Tasuks meeles pidada, et pikalt ladestunud mustusel on kombeks pinnale liimuda, millele klaasi puhul aitab kaasa ilmastiku mõju ja temperatuuri kõikumine. Akende korrapärane pesu hoiab nii tööaja ressursi kui ka sellega kaasneva kulu kontrolli all. Meie aknapesu sisaldab järgmiseid tegevusi:

✅klaaside, raamide, aknalaudade pesu
✅aknavahede puhastamine.

𝗠𝘂𝗿𝘂 𝗻𝗶𝗶𝘁𝗺𝗶𝗻𝗲
Õigeaegselt niidetud muru aitab selle kvaliteeti hoida ka järgnevatel aastatel. Põhjus on lihtne – NIISKUS on teatavasti hea keskkond erinevate haiguste tekkeks. Kui rohulibled vajuvad lume raskuse all kokku ja hoiavad enda all niiskust, on suur tõenäosus erinevate taimehaiguste tekkeks ja levikuks. Säästa aega ja raha, hoides õigeaegselt oma murulappi kontrolli all. Siinkohal tasub teada, millal, kui kõrgelt ja milliste vahenditega tuleb muru pügada, et sellele kevadeks hoogu juurde anda. Lase see töö ära teha meie professionaalidel ja kasuta alles jäänud aega oma põhitegevuseks.

𝗟𝗲𝗵𝘁𝗲𝗱𝗲 𝗸𝗼𝗿𝗶𝘀𝘁𝘂𝘀
Olgugi, et ringleb erinevaid arusaamasid selle kohta, kas sügisel tasub lehti riisuda või mitte, siis aednikud ja botaanikud on kinnitanud, et kahjurite ja taimehaigustega võitlemine on palju vaevarikkam ja aeganõudvam töö, kui lehtede riisumine. Lisaks võib kevadel oodata halb üllatus, kui lehtede alla mattunud muru on elutu, laiguline ja kahjustatud.
Muru esteetilise välimuse ja elujõu kõrval on lehtede riisumisel ka teine oluline põhjus: OHUTUS. Märjad lehed kõnni- või sõiduteel on võrdne jääga, mis võib ettevaatamatuse korral lõppeda vägagi õnnetult.

“Munitsipaalpolitsei Amet tuletab kõigile kinnistute ja ehitise omanikele meelde, et saabunud sügishooaeg toob kaasa kohustuse puhastada langenud lehtedes omaniku haldusalasse kuuluvad kõnniteed ning kaasnevad puhastusalad. Temperatuuride kõikumised ning sajused ja tuulised ilmad toovad kaasa suure kontsentratsiooni langenud lehti, mis muudavad kõnniteed eriti ohtlikuks. Samuti ummistavad koristamata jäetud lehed vihmavee äravoolu reguleerivaid kanalisatsioonikaeve, mis võivad põhjustada suuremaid üleujutusi tänavatel ning halvimal juhul rivist välja viia kogu lähiasustuse kanalisatsioonisüsteemi.”
Allikas: https://www.tallinn.ee/est/pohja/Langenud-lehtede-koristus-on-hetke-prioriteet 

Kui sügistööd on kontrolli all, on aeg valmistuda lume tulekuks!

𝗟𝘂𝗺𝗲𝗸𝗼𝗿𝗶𝘀𝘁𝘂𝘀 𝗷𝗮 𝗹𝗶𝗯𝗲𝗱𝘂𝘀𝗲𝘁𝗼̃𝗿𝗷𝗲
Teadaolevalt saabub esimene lumi alati ootamatult ning ei vasta alati kalendrilisele viitele talve kohta. Seetõttu on mõistlik, kui ootamatuste vältimiseks on oktoobriks oma ettevõtte või hallatava hoone jaoks lumekoristuse partner leitud ja valmidus kiireks reageerimiseks olemas. Unustada ei tohiks ka libedusetõrjet, sest juba esimeste külmakraadidega on meie kliimas niiskuse ja tuule mõjul libedus garanteeritud.

Mehhaniseeritud lumekoristustööd:

✅Territooriumi puhastus lumest (sahkamine)
✅Lumelükkamine ja äravedu
✅Libedusetõrje
✅Pidev valmisolek

Teised postitused

No Results Found

The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.